Ознака: на светот

Свет

“Рено Трезор“ – најекстравагантниот и најубав автомобил на светот

Француската автомобилска компанија“Рено“ се пофали со најекстравагантниот и најубав автомобил на светот, новиот “Рено Трезор“. Автомобилот е вистинско возило на иднината, во него е вградена најнова технологија, а она што посебно […]

Вести Македонија

Скопје синоќа меѓу првите десет во светот, ама по загаден воздух

Според „Ер вижуал“, специјализираната интернет страница за следење на квалитетот на воздухот, Скопје синоќа беше на осмо место во светот според загаденоста. На оваа страница рангирањето се врши според збирните […]

Вести Свет

Претседателот Иванов ќе присуствува на отворањето на најголемиот аеродром на светот

Денес во Истанбул во присуство на повеќе од 50 високи функционери од целиот свет, меѓу кои и македонскиот претседател Ѓорге Иванов, турскиот претседател Ердоган  ќе го отвори најголемниот аеродром на […]

Вести Свет

Во понеделник се отвора најголемиот аеродром на светот

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во понеделник свечено ќе го отвори најголемиот аеродром на светот. Ова, воедно, е трет аеродром во Истанбул. Новиот аеродром е изграден на европската страна на градот, […]