Ознака: на СДСМ и ДУИ

Политички партии

Претседателски кандидат на СДСМ и ДУИ е Стево Пендаровски

Стево Пендаровски е претседателски кандадат на СДСМ и на коалицијата за претстојните избори закажани за 21-ви април. По тричасовни партиски консултации партијата одлучи да го предложи Пендаровски за претседателски кандидат, […]