Ознака: на СДСМ

Македонија

Централниот одбор на СДСМ ќе заседава вечер во 18 часот

Централниот одбор на СДСМ ќе заседава вечерва, информираат денеска од партијата. Како што е соопштено, седницата е редовна, а по неа за заклучоците и одлуките на Централниот одбор, ќе биде […]

Македонија

Разрешени сите претседатели на општинските ограноци на СДСМ (ВИДЕО)

Сите претседатели на општински ограноци на СДСМ се разрешуваат, изјави премиерот Зоран Заев. Тој синоќа донел одлука да бидат изработени решенијата од страна на администрацијата во владејачката партија и најави […]

Македонија

Нов координатор на пратеничката група на СДСМ е Јован Митревски

Јован Митревски, пратеникот од редовите на владејачката СДСМ, е нов координатор на пратеничката група во Собранието. Тој седнува во фотелјата на пратеникот Томислав Тунтев кој си поднесе оставка како пратеник […]