Ознака: на Северна

Македонија

Милошоски со нетрпение ја очекува казната од Заев за пречкртувањето на Северна

Неговиот потег е, вели, во согласност со народната волја изразена на Референдумот во 2018 година и индивидуалната слобода на изразување како човеково право. Со нетрпение ја очекува казната што ќе […]

Македонија

На првата поштенска марка на Северна (двојазична) Македонија – магаре

По промена на уставното име на првата поштенска марка издадена во земјава има магаре. Граѓаните веднаш реагираа на социјалните мрежи: “Првата поштенска марка на северна (двојазична) Македонија!!! Магаре!!!! Подобар избор не […]

Македонија

ВЕЛЈАНОВСКИ: Нормално е ЕУ да донира лизгалиште на Северна, што очекувавте море да ни донира?!

Роберт Велјановски вчера го имаше твитот на денот за лизгалиштето на плоштадот „Македонија“ во центарот на Скопје подарено од Европска унија.