Ознака: на седница

Македонија

Додека скопјани се гушат заменик-министерот Макрадули спие на седница

Во последниве неколку месеци Скопје е позагадено од било кога порано, во трка е со најзагадените градови на светот, а Тетово го следи во чекор. За градоначалникот Шилегов веќе ве […]

Балкан Вести

На седница на грчката Влада кавга меѓу Каменос и Коѕијас

Според тврдењата на грчките медиуми несогласувањата меѓу министрите за одбрана и за надворешни работи на Грција, Панос Каменос и Никос Коѕијас, за време на денешната владина седница се претвориле во […]