Ознака: на сила

Вести Свет

Украина прогласи воена состојба

Откако Русија заплени три украински поморски бродови, во теснец во близина на полуостровот Крим кој е анектиран од Русија, украинскиот Парламент гласаше „за“ прогласување на воена состојба во период од 30 […]