Ознака: на скопските клиники

Македонија

Четворица од 13 мигранти повредени во сообраќајката пренесени на скопските клиники

Четворица од 13 мигранти повредени во сообраќајката синоќа на автопатот Демир Капија-Неготино, пренесени се на скопските клиники, потврдуваат за МИА од хируршкото одделение при Општа болница Кавадарци. – Од Итната медицинска […]