Ознака: на Скопје и Атина

Вести Свет

Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика пред почетокот на Советот на министри за надворешни работи порача дека утрово министрите ќе го поздрават историскиот успех што го постигнаа двете страни […]