Ознака: на Скопје

Вести Македонија

Претседателот на ЕП, Давид Сасоли во посета на Скопје

Претседателот на Европскиот Парламент, Давид Сасоли, денеска ќе престојува во Република Северна Макеоднија, што е неговата прва официјална посета надвор од Европската Унија. Сасоли ќе се сретне со претседателот Стево […]

Вести Македонија

Метју Палмер денеска престојува во работа посета на Скопје

Специјалниот претставник на американскиот државен секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер денеска престојува во работа посета на Северна Македонија. Палмер, како што соопшти Министерството за надворешни работи, ќе […]

Македонија

Дел од центарот на Скопје утре затворен за сообраќај

Заради закажаниот синдикален марш во организација на Сојузот на синдикати на Македонија, што ќе започне во 11 часот утре по повод празникот на трудот – 1 Мај, Одделението за безбедност […]

Македонија

Паркинзите во центарот на Скопје од денес  се бесплатни

ЈП Паркинзи на Општина Центар ги информираше граѓаните дека по повод претстојните велигденски празници од 26.04. (петок) до 29.04.2019 година (понеделник) паркиралиштата со кои стопанисува ЈП ПОЦ ќе бидат бесплатни […]

Македонија

Денес во посета на Скопје грчкиот министер за транспорт

Кристос Спирцис, грчкиот министер за инфраструктура и транспорт денес ќе дојде во посета на Скопје. Како што е најавено, Спирцис ќе има средба со министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески […]

Живот

Дедо Мразовци ќе се тркаат во Скопје

Денес 12 часот во Скопје ќе се одржи традиционалната Дедо Мразовска трка, во која повеќе стотици учесници во препознатливите костими ќе трчаат во центарот на градот. Трката покрај натпреварувачки, има […]

Македонија

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Денот на ослободувањето на Скопје, 13 Ноември, денеска ќе биде одбележан со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ќе се сретне со претставници на Градскиот одбор […]