Ознака: на сообраќајот

Македонија

На патот Кичево-Охрид повремени прекини на сообраќајот

На магистралниот пат А2 Кичево – Охрид (на потег од Пресека до с.Врбјани) денеска поради изведување градежни работи ќе има повремени прекини на сообраќајот во периодот од 11 до 15 […]

Живот

Од утре привремен режим на сообраќајот на “Партизанска“

Градот Скопје ги известува граѓаните дека од утре (13.6.2019 година, четврток) поради изведба на градежни работи за реконструкција на коловозот на булеварот “Партизански одреди“, на потегот од булеварот “8 Септември“ […]

Вести Македонија

Викендов посебен режим на сообраќајот на делови од “Партизанска“

На ден 01 и 02.06.2019 година (сабота и недела) на бул.„Партизански Одреди“ во раните утрински часови ќе се отпочне со изведување на градежно-монтажни работи за поставување на гасоводна цевка со […]