Ознака: на сопругот

Сцена

Бог никому да не му даде ова што ми се случи мене: По смртта на Шабан Шаулиќ за наследството и за тоа каде го наоѓа мирот собра сила да зборува неговата вдовица

По половина година откако ја напушти сопругот, кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ, неговата сопруга Гоца Шаулиќ се уште со кнедла во грлото зборува за него. Лузната која ја носи по […]

Сцена

Фатена жива, ова го снимивме на екранот на нејзиниот мобилен

Јелена Карлеуша на снимање на емисија пристигна во длабоки скапоцени чизми со знак на долар и облечена во зелен фустан. Пејачката со сериозен израз на лицето и темни очила излезе […]