Ознака: на сопственикот

Вести Свет

Во хеликоптерот на сопственикот на “Лестер“ најверојатно бил и тајландскиот милијардер

Веднаш по натпреварот меѓу фудбалскиот тим “Лестер“ и тимот на “Вест Хем“ се урна хеликоптерот на сопственикот на фудбалскиот тим “Лестер“. Како што пренесуваат светските медиуми хеликоптерот се урнал на паркингот на […]