Ознака: на спортско новинарство

Македонија Црна хроника

Почина Бранко Давидовски, доајен на спортското новинарство

Денес во Скопје на 88 годишна возраст  почина доајенот на македонското спортско новинарство, Бранко Давидовски. Меѓу спортските работници Давидовски беше познат по прекарот „Мајка“. Со спорт почна да се занимава […]