Ознака: на Србија

Балкан

Од утре, влегувајќи во Бугарија без ПЦР-тест и укинување на карантинот за граѓаните на Србија, но не и за Македонците!

Според одлуката на Министерството за здравство на Бугарија, не е потребен негативен PCR тест на коронавирусот за граѓаните на Србија, Турција, Белорусија и Чешка да влезат во таа земја од утре. […]

Балкан

Министерство за правда на Србија нема информации за приведување на Палевски

Министерство за правда на Србија нема информации за приведување на бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо иако голем број од македонските медиуми денес објавија дека тој вчера на аеродром бил приведен […]

Живот

Српската премиерка Ана Брнабиќ и нејзината партнерка чекаат бебе

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ (43) и нејзината неколку години помлада партнерка, докторката Милица Ѓурѓиќ наскоро ќе станат родители. Како што дознава списанието “Глорија“ со вонтелесно оплодување забременила Милица Ѓурѓиќ. […]