Ознака: на средби

Македонија

Јанко Бачев и Филип Петровски на средби со нашинците во Швајцарија

ДПМНЕ – Демократска фракција, викендов, 23 и 24 март 2019 остварија средби со нашинците во Швајцарија. На средбите со нашинците беа разменети мислења за актуелната состојба во Македонија како и во однос […]

Македонија

Османи и Димитров на средби со министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ

Денес во Брисел вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров  ќе учествуваат на работниот појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ. Појадокот го организираат […]