Ознака: на Стево Пендаровски

Македонија

Блерим Река одбил да му биде советник на Стево Пендаровски

Противкандидатот на Стево Пендаровски на претседателските избори, Блерим Река одбил да биде надворешен соработник на претседателот, објави ТВ“21“. Како што извести телевизијата, Пендаровски лично му понудил на Река да биде дел […]

Македонија

Бошњаковски – генерален секретар во Кабинетот на Пендаровски

Денес на прес-конференција во Владата Миле Бошњаковски соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува да ја извршува функцијата генерален секретар во Кабинетот на […]