Ознака: на Табановце

Македонија

Вчера на Табановце тројца приведени

На 08.03.2019 година во 13:30 часот на Граничниот премин Табановце од страна на полициски службеници бил приведен И.Г.(52) од Р.Албанија поради основано сомнение дека патната исправа била намерно оштетена (избришан […]