Ознака: на танкер

Вести Свет

Експлозија на танкер за нафта во Нигерија, најмалку 12 загинати

Како што соопшти полицијата најмалку 12 луѓе загинаа во експлозија на превртен танкер за нафта во Нигерија. Исто така повредени се најмалку 22 лица кои со тешки изгореници се пренесени во […]