Ознака: на Тајван

Вести Свет

Силен земјотрес на Тајван

Земјотрес со интензитет од 6,1 степени според Рихтеровата скала денес е регистриран во тајванскиот град Хуалиен. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од околу 18 километри. Тајван се наоѓа на […]