Ознака: на твојот

Македонија

Престани да ги плаќаш гласачите на твојот коалиционен партнер, му порача Хајредини на Заев

Поранешниот министер за финансии, Џевдет Хајредини на конференцијата „За општество ослободено од корупција“ која ја организираше ЦИВИЛ – Центар за слобода  истакна дека оние коишто планираат да се занимаваат со борба […]