Ознака: на температурата

Вести Македонија

Деновиве претежно стабилно време со постепен пораст на температурата

Денес во државава времето ќе биде умерено облачно со ветер од југоисточен правец. Зголемена облачност ќе има во утринските часови, а веќе попладне облачноста ќе се намалува. Утринската температура ќе биде […]

Вести Македонија

УХМР информира какво време не очекува до крајот на месецов

Во земјава денес времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринските температури ќе се движат од 10 […]

Вести Македонија

Уште денес и утре променливо време, од сабота сончево со пораст на температурата

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од – […]