Ознака: на Тереза Меј

Вести Свет

Гласање за недоверба на Тереза Меј бара Корбин

Џереми Корбин, Лидерот на британската опозициска Лабуристичка партија, побара да се гласа за недоверба на премиерката Тереза Меј. Поднесувањето на такво барање од страна на Корбин доаѓа откако премиерката Меј најави […]