Ознака: на тешки товарни возила

Вести Македонија

Укината забраната за движење на тешки товарни возила на Стража

Од ЈП “Македонија пат“ информираат дека забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража е укината. Претходно беше укината забраната за сообраќај на тешки товарни […]