Ознака: на Трајко Велјаноски

Македонија

Собранието да му го одземе пратеничкиот имунитет на Трајко Велјаноски, бара Судот

По синоќешниот распит во Јавното обвинителство Основниот суд денес ќе побара од Собранието да му го одземе пратеничкиот имунитет на поранешниот собраниски спикер Трајко Велјаноски. Поранешните министри Миле Јанакиески и […]