Ознака: на улица

Македонија

Тасевски: Мртов пијан прегази девојка на пешачки и убиецот пак ќе биде на улица!

По веста дека Апелацискиот суд по вторпат му ја намалила затворската казна на пијаниот возач кој ја усмрти студентката Фросина на пешачки премин кај Универзална сала актерот Сашо Тасевски реагира […]