Ознака: на Фејсбук

Свет

На мета 540 милиони корисници на Фејсбук

Истрагата на компанијата задолжена за безбедност на Интернет покажала дека детални информации за повеќе од 540 милиони корисници на Фејсбук со месеци биле јавно видливи. За време на рутинската контрола […]

Политички партии

Амди Бајрам со лајкови на Фејсбук ќе бара поддршка за претседател

Пратеникот и претседател на Сојуз на Ромите, Амди Бајрам, веќе објави дека ќе се кандидира за претседател и рече дека ќе бара поддршка со лајкови на Фејсбук. – Прво ќе отвориме […]

Живот

Не сакам да го дадам: Сопругата на Момо Николовски со емотивна порака побара помош

Валбурга Батева, сопругата на Момо Николовски, со емотивно обраќање на социјалните мрежи побара помош за докажаниот фолк-уметник кој е сериозно болен. На еден од доајените на македонската народна песна му […]

Македонија

Фејсбук преплавен со честитки за Законот за јазици

Објавувањето на Законот за јазици во Службен весник, со кој албанскиот е втор службен јазик на целата територија на Македонија синоќа на Фејсбук го прослави речиси цела ДУИ. По постот на […]