Ознака: на Флорида

Свет

Заради ураганот “Доријан” Трамп прогласи вонредна состојба на Флорида

Ураганот “Доријан” се очекува да удри во понеделник и вторник на Флорида со јачина од 4. категорија, па поради тоа претседателот Доналд Трамп прогласи вонредна состојба. Тој предупреди дека ураганот би […]

Вести Свет

По ураганот “Мајкл“ на Флорида како да паднала атомска бомба

Ураганот “Мајкл“ уништи домови, бизниси, патишта и инфраструктура. Во најтешко погодените делови на Флорида, куќи беа откорнати од темелите и паднаа голем број дрвја. Ураганот донесе со себе ветрови од 250 […]