Ознака: на функција

Македонија

Мемеди најави оставка на функцијата потпретседател на Собранието и ќе го врати пратеничкиот мандат

На денешната прес-конференција претседателот на НДП, Весел Мемеди рече дека не може да се пазарува со премиерот Зоран Заев за размена на Министерството за локална самуправа, бидејќи ова министерство им […]

Македонија Политички партии

По Рангеловска и Лилјана Затуроска поднела оставка

По примерот на пратеничката Даниела Рангелова која претходно поднесе оставка од позицијата претседателка на Унија на жени во партијата и пратеничката Лилјана Затуроска поднела оставка од функцијата генерален секретар на […]