Ознака: на химната

Македонија

Без дозвола сдсмовци не стануваат на интонирање на химната

Откако вчера премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев го пречека грчкиот премиер Алексис Ципрас, без интонирање на македонската химна, неговите сопартијци не знаеја дали треба да станат кога се […]