Ознака: на четири тркала

Црна хроника

Обидувајќи се да го урне сопствениот рекорд загина најбрзата жена на четири тркала во светот (ВИДЕО)

Триесетгодишната телевизиска презентерка и “најбрза жена во светот“, Џеси Комбс загина во несреќа во пустината Алворд, додека се обидуваше да го урне сопствениот рекорд. Деталите за несреќата не се познати, […]