Ознака: на Чешка

Вести Македонија

Премиерот Заев денес во посета на Чешка

Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери […]

Црна хроника

Трагедија во Турција: Загина репрезентативец на Чешка, половина тим на “Аланија“ тешко повреден

Голема трагедија ја задеси Турција откако минибус кој ги превезувал фудбалерите на турскиот прволигаш “Аланија“ синоќа излетал од патот. Загинал репрезентативецот на Чешка, Жозеф Шурал. “Аланија“ синоќа играше против Казјери […]