Ознака: на Шри Ланка

Свет

Како одмазда за Крајстчрч во смртоносните напади на Шри Ланка загинаа повеќе од 320 луѓе

На 15 март во Крајстчрч на Нов Зеланд во напад на две џамии беа убиени 50 муслимански верници. Во неделата, на католички Велигден, на Шри Ланка избувнаа серија експлозии, а според […]

Свет

Нападите на Шри Ланка ги извршија бомбаши самоубијци

Седум бомбаши самоубијци извршија шест симултани напади врз три цркви и три луксузни хотели во и околината на Коломбо на Велигден, соопшти форензичкиот тим на Владата на Шри Ланка. Две лица […]