Ознака: на Јанева

Македонија

Се одзема службениот компјутер на Јанева од СЈО

Повеќе од час и половина, специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и полициските службеници кои ја спроведоа, се во СЈО. Откако претходно, припадници на полицијата извршија претрес во домот на Јанева […]

Македонија

Објавена нова снимка за “Рекет“ каде се слуша и гласот на Јанева (ВИДЕО)

Утрово италијанскиот весник “Ла Верита“ сподели ново видео за случајот “Рекет“. Ова е, веќе најавеното, второ видео на италијанскиот новинар, а тој најави и трето продолжение. На снимките се слуша и […]