Ознака: на ЈСП

Македонија

Во автобус на ЈСП тешко повредена патничка

Вчера во утринските часови во СВР-Скопје било пријавено дека на булеварот “Кузман Јосифовски-Питу“ додека А.К.(51) од Скопје се качувала од задната врата во автобус на ЈСП со број 35, управуван […]