Ознака: на Љупчо Палевски – Палчо

Вести

Љупчо Палевски – Палчо од непознати лица нападнат пред неговата куќа

Активистот и претседател на движењето „Трета“, Љупчо Палевски се бори за живот на приватна клиника во Скопје по брутален физички напад кој се случил вчера. На Фејсбук се појави слика […]

Балкан

Министерство за правда на Србија нема информации за приведување на Палевски

Министерство за правда на Србија нема информации за приведување на бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо иако голем број од македонските медиуми денес објавија дека тој вчера на аеродром бил приведен […]