Ознака: невино население

Македонија

Брајовиќ, чиј курир е таткото на Силјановска, наредил да се стрела невино население

Гордана Силјановска Давкова, кандидатката од ВМРО-ДПМНЕ објави слика од таткото кој бил борец во НОБ и дел од македонско-косовската ударна бригада. Како што објаснува професорката тој учествувал и во Февруарскиот […]