Ознака: невреме со град

Вести Македонија

Вонредна најава од УХМР: И попладнево ќе има невреме со град

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со појава на град. Ќе дува умерен североисточен […]