Ознака: негативна енергија

Занимливости

Мачките препознаваат негативна енергија и лоши луѓе во ваша близина: Еве како тие се однесуваат во овие ситуации!

Мачките имаат многу силна интуиција, затоа обрнете внимание на нивното однесување. Мачките се исклучително чувствителни, така што можат да ги забележат сите негативни вибрации и луѓе околу вас. Само треба […]

Живот

Како да престанете да ја апсорбирате негативната енергија од другите?

Често се соочуваме со личности кои шират негативна енергија. Она чувство кога нивната емоционална состојба влијае на вас психички, па дури и физички. Но постојат неколку начини за да ја […]

Занимливости

ВИДЕО: Исфрлете ја негативната енергија од домот со помош на чаша вода!

Постојат бројни техники со кои може да утврдите дали во вашиот дом има негативна енергија. Наједноставен начин на кој може да одредите дали во домот е присутна негативна енергија е […]

Живот

Седум начини како да се справите со негативни луѓе- II дел

Веќе имавте можност  да прочитате три  совети  за тоа како  да ги избегнувате негативните луѓе во   вашиот живот, денес прочитајте ги останатите.4. Изберете ги вашите  битки Не влегувајте во […]

Живот

Ставете 3 лимони во аглите од собите – звучи лудо, но животот драстично ќе ви се смени!

Многумина не веруваат во моќта на позитивното и негативното размислување или позитивната и негативната енергија. Сепак, иако не сте свесни, со своето размислување влијаете на исходот на некои ситуации во […]