Ознака: неготинско

Вести

Невреме во неготинско, град во Куманово: Детали за вчерашното невреме

Невреме со интензивен пороен дожд и засилен ветер вчера доцна попладне и во вечерните часови го зафати Неготинско, а во околината на Куманово е регистрирана и појава на град, соопштуваат […]