Ознака: неделава

Македонија

Скопјани неделава ќе мора да одат на работа без автомобил

Од утре Град Скопје со низа активности ќе ја одбележи Европската недела на мобилност што годинава се одржува под мотото “Пешачи со нас – Сигурно пешачење и возење велосипед“. Целта […]

Живот

Неделава ширум Европа пеколни температури

Незапаметен топлотен бран ќе ја зафати Европа оваа седмица, а метеоролозите најавија дека се очекуваат температури од 40 степени Целзиусови. Топлотниот бран ќе стигне од Магреб во Северна Африка и Шпанија, и […]