Ознака: незадоволство

Избор на уредникот

Емигрант нуди 100 долари за кршење на табла на институција во Прилеп (фото)

Емигрант нуди 100 долари за кршење на табла на институција во Прилеп (фото) Според објавата која што ја поставил на Фејсбук нашиов емигрант бара некој „храбар“ кој што би ја […]

Издвојуваме

Наши информации говорат дека летале шамари при посетата на Пеце Богојески Бунтур на Битола

Кога известивме пред некој ден за посетата на „висока партиска делегација“ на Битола предводена од Пеце Богојески викан Бунтур, со се секретарот Јанушев не знаевме дека ситуацијата била на чекор […]

Балкан

Големо незадоволство против мигрантите во Грција

Непознати лица нападнале мигранти во близина на новото пристаниште во градот Патра, на Пелопонез.Според првичните информации, мигрантите, кои привремено биле сместени во фабрика во близина на пристаништето, биле нападнати при […]

Вести

ГУЖВА НА БИХАЌКА: По скандалот на Спасовски синоќа итна седница во СДСМ

Бура незадоволство синоќа на Бихаќка откако во медиумите беше разоткриен обидот на СДСМ да фабрикува скандал.   Партиски извори велат дека партијата свикала итен состанок на кој партиското раководство се координирало […]