Ознака: некст тајм

Uncategorized

Која е „Јовка – кумановка“ од новиот спот на „Некст тајм“?

Откако го погледнавте новото видео на „Некст тајм“ за нивната преработка на македонскиот фолк класик „Прошета се Јовка – кумановка“, веројатно многумина од вас се запрашаа која е прекрасната девојка […]

Сцена

Според Јутјуб најслушана песна во Македонија во моментов е „Јовка Кумановка“ на “Некст Тајм“ (ВИДЕО)

За само два дена спотот го погледнале скоро 140.000 пати и со тоа Јутјуб го става во категоријата „Трендинг 1“ во нашата земја. Ваквиот податок воопшто не изненадува. И на […]

Сцена

„Некст Тајм“ со нова феноменална преработка на „Јовка Кумановка“

Дуото Некст Тајм во чест на 500-годишнината од постоењето на Куманово ја преработи песната „Јовка Кумановка“, а синоќа истата и официјално беше претставена со видео запис во Центарот за култура […]

Живот

Претседателот Иванов ги прими „Некст тајм“ во Вилата Водно

Претседателот Ѓорге Иванов, пред истекот на својот мандат, вчера во својот дом го угости рок-дуото “Некст тајм”, кои деновиве ги собраа сите симпатии за преработката на песната “Нешто ќе те […]

Видео

Ги бутна сите рекорди: Ова е најпопуларната македонска песна на ЈУТЈУБ – шест милиони прегледи (ВИДЕО)

Сигурно не треба многу за да погодите која е најпопуларна Македосна песна на youtube. Песна која почна да се пее на сите свадби, слави, веселби која почна повторно да живее […]

Вести

Бугарите го покажаа „добрососедството“ – Некст тајм обвинет за кражба на „Слушам кај шумат шумите“

Најновата преработка на рок групата Некст Тајм е предмет на обвинувања во Бугарија според кои Македонија го присвојува бугарскиот фолклор, пишува Република.Бугарските медиуми пишуваатдека „кражбата“ на песната „Слушам кај шумат шумите“ […]

Сцена

Овие дечиња денес се успешни македонски музичари: Дали погодивте КОИ?

Старите слики носат убави сеќавања на детството, игрите и слободата.Ќе познаете ли кои славни момци се на оваа фотографија? Тоа се Мартин и Стефан, близнаците од Некст Тајм и постариот брат […]