Ознака: нема информации

Балкан

Министерство за правда на Србија нема информации за приведување на Палевски

Министерство за правда на Србија нема информации за приведување на бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо иако голем број од македонските медиуми денес објавија дека тој вчера на аеродром бил приведен […]

Балкан Вести

Косово нема информации за Демири и Исмаиловиќ

Денес косовскиот министер за внатрешни работи, Екрем Мустафа изјави дека нема информации каде се Алил Демири и Африм Исмаиловиќ кои се обвинети во случајот “Монструм“. Тој вели дека Приштина ќе […]

Македонија

Во охридско училиште се пукало со пиштол

Попладнево во охридската полиција било пријавено пукање од огнено оружје во Општинскиот електромашински центар “Св. Наум Охридски“, објави порталот “Охридњуз“. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски ја потврди информацијата, и […]

Вести Свет

Земјотрес во јужна Јапонија

Земјотрес со јачина од 6,4 степени по Рихтеровата скала, денес го погоди јужниот дел на Јапонија, соопшти американскиот завод за геолошки истражувања. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 39 километри, […]

Вести Свет

Земјотрес од 5,8 степени ја стресе Романија

Земјотрес со интензитет од 5,8 степени по Рихтеровата скала утрово е регистриран во централна и источна Романија, а е почувствуван и во Украина, Молдавија и Бугарија. Информации за евентуални човечки […]