Ознака: нема правда нема мир

Избор на уредникот

Револуционерен твит за Кристина Арнаудова и нејзиниот ангажман за промена на името на Македонија

Ѓаволот доаѓа по своето. Не случајно се кажани оние народните. Се има своја смисла и значење втемелени во генерации и генерации народно размислување. Претходно кажаното и тоа како има смисол […]

Uncategorized Вести Македонија

Ирена Ристиќ ја носеле во “Бардовци“ зошто одбила алкотест, тврди МВР

Сагата продолжува Во билтенот на МВР е регистрирано дека актерката Ирена Ристиќ заедно со уште едно лице синоќа по полноќ го нарушувале јавниот ред и мир на булеварот “Илинден“ на […]

Вести

Се вжештуваат протестите во САД-Уапсени над 200 лица, извикувале: „Нема правда, нема мир“

Американските сили за спроведување на редот уапсиле повеќе од 200 лица во неколку градови во текот на протестите кои се одржуваа ноќта од саботата кон неделата, а продолжуваат тензиите меѓу […]