Ознака: нема

Вести Македонија

Пендаровски следната недела ќе престојува во Париз, официјална потврда за средба со Макрон – нема

Претседателот Стево Пендаровски следната недела ќе престојува во Франција каде што ќе учествува на Парискиот мировен форум на кој ќе биде и францускиот претседател Емануел Макрон. Од кабинетот на шефот […]

Вести Македонија

Клиника за детски болести: Нема повредени пациенти!

На одделението за хематолошки болести при Клиниката за детски болести, вечерва настана пожар на терасата на првиот кат, информираа од Клиниката. -Противпожарната екипа веднаш интервенираше и го локализираше пожарот. Не […]

Македонија

Нема да има ценовен струен шок, тврди Бислимовски

На пладне ќе се знае цената на струјата. Првиот човек на Регулаторна комисија, Бислимовски вели дека ценовен струен шок нема да има, а универзалниот снабдувач почнува со работа од 1 јули. […]

Вести Свет

Меј и Меркел се сретнаа, коментари за средбата-нема

Премиерката на Британија, Тереза Меј и канцеларката на Германија, Ангела Меркел го завршија денешниот состанок, но пред новинарите не обелоденувајќи детали од разговорот. Средбата траела околу час и половина, а […]

Живот

Една масовна тепачка ја одбележа новогодишната ноќ во Охрид

Масовна тепачка утрово се случила пред казино на улицата „Партизанска“ во Охрид во која учествувале седум лица. Освен ова нарушување на јавниот ред и мир кое се случило во 04:30 […]

Економија

На тезгите на зелените пазари нема да смеат да продаваат пензионери и вработени

Од Нова година пензионерите, вработените и лицата кои имаат некаков хонорар нема да можат да продаваат на тезгите на зелените пазри. Според Стопанската комора заради оваа измена во Законот за […]

Свет

Унгарија нема да го екстрадира Никола Груевски

За Државниот секретар за меѓународна комуникација на кабинетот на Виктор Орбан, Золтан Ковач Резолуцијата на Европскиот Парламент, со која се бара Унгарија да го екстрадира поранешниот премиер на Р. Македонија, […]

Македонија

Премиерот Заев нема да се кандидира за претседател

Одговарајќи на новинарско прашање премиерот на Република Македонија, Зоран Заев кажа дека нема намера да се кандидира за претседател на Р. Македонија. „Не, не би прифатил. Мислам дека треба да […]