Ознака: Непал

Живот

Имаше само 27 години: Почина најмалиот човек на светот

Најмалиот човек во светот, спосовен самостојно да оди, починал во болница во Непал на 27-годишна возраст, пренесе Би-би-си. Кагендра Тапа Магар од Непал беше висока 67,08 сантиметри. Неговиот брат за […]