Ознака: непознат

Вести Свет

Лавина во Кран Монтана, бројот на затрупани-непознат

Како што јавуваат швајцарските медиуми попладнево лавина паднала во познатиот зимски центар Кран Монтана. Бројот на затрупани скијачи сеуште е непознат. Во потрага по настраданите се излезени бројни спасувачки екипи, […]