Ознака: непримерна изјава

Македонија

Пендаровски: Непримерна изјава која користи речник кој може да навреди цели категории наши граѓани

Претседателот Стево Пендаровски ја оцени изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече дека нема да дозволи “неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер” да ја симнат оваа власт, ја […]