Ознака: нервоза

Љубов и секс

Реченици кои ќе го изнервираат секој маж

Жените сакаат многу да зборуваат, иако некогаш и добронамерно, сепак мажите некои реченици ги сфаќаат како навреда и напад. Прочитајте кои се тие.Биди машкоНема ништо понавредливо од ова за еден […]

Бавча

Пендаровски се изнервира за името, ама неговото!

Пендаровски се изнервира за името, ама неговото! И реагираше веднаш… Камо среќа вака да реагираа за името на државата нашите политичари во последните 30 години. На денешната прес конференција по […]

Живот

Несоница, нервоза, главоболка: Како да преживеете на плус 20 степени во февруари?

Временскиот ролеркостер кој од скоро 20 степени над нулата ќе не врати за 15 степени наназад, луѓето тешко ќе го поднесат, посебно оние со хронични заболувања. Докторите предупредуваат дека во […]

Магазин

Бев тука за секоја тага и радост на моите пријатели, но денес никој не ја забележува тагата во моите очи

Се будам со нервоза, анксиозност и тага кои никогаш не биле дел од мојот живот. Можеби другите мислат дека имам сè во животот, можеби и имам, но немам мир. Носам […]

Живот

Мачињата и кучињата го топат стресот на газдите

Само 10 минути дружење дневно со своето милениче – маче или куче може значително да го намали стресот, односно хормонот што го предизвикува, покажа истражување во кое учествуваа 294 студенти, […]

Сцена

Глумицата проговори за големите промени на телото: “Нервозна сум без некоја одредена причина”

Холивудската глумица проговори за прераното влегување во менопауза и какви проблеми ѝ создава оваа состојба. Гвинет Палтроу (46) откри дека влегла во менопауза, но многу порано од предвиденото поради што […]

Живот

Едноставни техники за ослободување од нервозата и стресот

Живееме во време полно со стрес, во кое стресот доаѓа од сите страни – работа, семејства, врски, пријателства. Иако често се трудиме да се одмориме за време на викендот, сепак […]

Живот

Како влијае стресот врз способноста и однесувањето на возачите?

Живееме во еден брз и динамичен свет во кој најтешко се справуваме со времето и со континуираниот притисок да бидеме добри во она што го правиме, приватно и професионално. Динамичниот […]