Ознака: несоница

Здравје

Напиток кој брзо ја отстранува несоницата

Напитокот “златно млеко” или уште наречено “месечно млеко” стана хит на социјалните мрежи, и е претставен како вистински природен лек. Топлото млеко во комбинација со лековити билки и разновидни зачини […]

Живот

Несоница, нервоза, главоболка: Како да преживеете на плус 20 степени во февруари?

Временскиот ролеркостер кој од скоро 20 степени над нулата ќе не врати за 15 степени наназад, луѓето тешко ќе го поднесат, посебно оние со хронични заболувања. Докторите предупредуваат дека во […]

Живот

Веќе со месеци лошо спиете? Еве како несоницата влијае на вашето тело

Експертите предупредуваат дека хроничната несоница може да предизвика депресија. Луѓето кои страдаат од несоница може да се чувствуваат слабо и беспомошно во текот на денот, а често и стануваат повлечени […]

Живот

Мора да ги знаете овие трикови: Со нив ќе кажете “збогум“ на несоницата

Нецелосниот сон или неговиот лош квалитет може да имаат многу сериозни последици по човекот. Многу истражувања покажале дека лошиот сон има негативно влијание на работната способност и вниманието. Проблемот со […]

Живот

Чај од камилица при вознемиреност, несоница и депресија

Секој човек барем еднаш во животот се соочил со симптомите на анксиозноста и несоницата. Тие можат да се појават заедно, но и во комбинација со депресијата. Овие три здравствени проблеми […]